Żeglarskie Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich zakończone.

W Gdyni zakończyły się Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich organizowane pod auspicjami Polskiego Związku. Żeglarska stolica Polski na trzy dni zmieniła się w królestwo żagli. Regaty odbywały się równolegle z największym cyklicznym zlotem żaglowców – The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Na wodzie było wręcz biało od jachtów.

fot.R.Hajduk shuttersail.com

Jak powiedział Mirosław Majcher, wielokrotny Mistrz Polski w klasie Hornet, na trasie „trzeba było niekiedy pływać slalomem”. Przede wszystkim pierwszego dnia należało wykazać się nie lada kunsztem – kierunek wiatru od brzegu powodował częste zmiany trasy, i ostatecznie zawodnicy spędzili tego dnia aż dziewięć godzin na wodzie!
„Dobrze, że pogoda dopisała i nie doświadczyliśmy deszczu. Nie chodzi tylko o nas, lecz również o tych wszystkich ludzi, którzy przyszli na wieczorny pokaz fajerwerków. Przez zmienny wiatr zdarzało się, że na wodzie byliśmy dosyć długo, natomiast piękny show rekompensował wszystko” – skwitował po wyścigach Przemysław Zagórski, Prezes Stowarzyszenia klasy 505 w Polsce.

 

fot.R.Hajduk shuttersail.com

Niedziela była ostatnim dniem regat. W klasie 505 załodze Henri Lloyd Racing: Pawluk / Redmerski szczęście sprzyjało – wygrali ósmy wyścig, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo bez względu na wynik ostatniego biegu. Natomiast wspaniałą walkę o trzecie miejsce stoczyły załogi Antoniny Żółtowskiej i Mirosława Majchera. Dopiero na ostatniej prostej nastąpiło rozstrzygnięcie na rzecz gdyńskiej załogi. Ponieważ na mecie łódki dzieliło zaledwie kilka metrów – było na co popatrzeć!
Pełne wyniki dostępne poniżej:

 

Klasa 420

Klasa 505

Klasa EUROPA

Klasa OK-DINGHY

Klasa LASER RADIAL M

 

Oficjalna strona zlotu The Culture 2011 Tall Ships Regatta:

http://zagle.miasto.gdynia.pl/

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*