V Regaty – Memoriał Kpt.Jacka Pawluka

W ostatni weekend na Mazurach odbyły się już po raz piąty Regaty – Memoriał Kpt.Jacka Pawluka. Tradycyjnie pogoda dopisała, a na starcie stawiło się 150 żeglarzy, plus osoby towarzyszące.

Piąty Memoriał rozpoczął piąty sezon bez Naszego Kapitana. Trudno uwierzyć, że to kolejny rok bez jego pomysłów, dalekich wypraw, trafnych rad, dobrych żartów. Memoriał rozpoczęła symboliczna chwila ciszy, aby każdy mógł się na chwilę zatrzymać i zadumać.

Ostatecznie swój udział w Regatach – Memoriale potwierdziło w tym roku 21 załóg. Ponownie wszyscy stawili się w gościnnych Kietlicach. Jachtami na których przyszło stanąć w szranki były Twistery 780. Nad bezpieczeństwem czuwał Mazurski WOPR, któremu należą się podziękowania.

Jacek ponownie był z nami! Poprzez swoje układy „na górze” załatwił wspaniałą pogodę! W sobotę, po dwóch pierwszych wyścigach, rozegranych w zmiennych warunkach 1-3 B, wiatr osłabł prawie do zera. Gdy wszyscy tracili nadzieję na wiatr, nagle przyszło stałe 3 Beauforta i rozegraliśmy kolejne dwa biegi!
W niedzielę, wyścig długodystansowy na Jez. Święcajty odbył się w iście żeglarskiej pogodzie – wspaniałe słońce i dobry wiatr. Tym miłym akcentem i rozegraniem łącznie pięciu wyścigów zakończyliśmy V Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka.
Dziękujemy, Jacku!

W tegorocznej edycji bezkonkurencyjna okazała się załoga sails.pl TEAM z Marcinem Jaczewskim za sterem. Nie oddali oni żadnego wyścigu, wygrywając całe regaty! Jak powiedział Marcin, sternik – „łatwo nie było, a w ostatnim wyścigu (długodystansowy – przyp.red.) udało nam się zdobyć prowadzenie dopiero 500 m przed metą. Załoga Marcina, oprócz nagród, otrzymała również główne trofeum regat – przechodni portret:
„Jacek – bożyszcze nastolatek”.
Zgodnie z zasadami zwycięzców nachodzić będą niezapowiedziane kontrole, aby stwierdzić czy portret wisi w zaszczytnym miejscu – podobno już się szykują:)
Ostatni rok portret spędził u Szczepana Jabłeckiego, poprzedni u Leona Wróbla, jeszcze wcześniej u Tomka Kurdziela oraz Andrzeja Lewandowskiego (sternicy zwycięskich załóg z poprzednich czterech edycji).

Miejsca medalowe V Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka:
I. sails.pl TEAM pod dowództwem: Marcin Jaczewski,
II. Metalplex Team pod dowództwem: Tomasz Urbański,
III. Team Duplikat pod dowództwem: Maksymilian Jabłecki

Warto wspomnieć, że pamiątkowe statuetki autorstwa Szczepana Jabłeckiego (dziękujemy serdecznie!) otrzymały nie tylko pierwsze trzy załogi – lecz również załogi z miejsc:
V – sternik Wiesiek Zmysłowski (Team Laguna),
X – sternik Piotr Radecki (Kazik Team),
XV –sternik Grzegorz Brenda (Team GB),
jak również załoga z miejsca IV – sternik Karol Milewski (Team Groupon.pl), która wygrała specjalne trofeum ufundowane przez sędziego głównego Henryka Karczewskiego (dziękujemy!).
Reszta nagród została tradycyjnie rozlosowana wśród uczestników.
Dziękujemy pięknie Fundatorom Nagród – Firmie Henri Lloyd, Firmie Metalplex, Serwisowi TurboDEAL.pl , Serwisowi Sails.pl , Biurze ‘Błękitny Piotruś’, Firmie Pi-Direct, Żaglowni Panaś, Firmie Malowana Lala, Agencji Reklamowej Duplikat, Magazynowi Jachting, Magazynowi NTN, Babci Pawluk, Ilonce Pawluk, Kasi Breńda, Grzegorzowi Breńda, Henrykowi Karczewskiemu i Piotrowi Respekcie.

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim za piąte, tak wspaniałe regaty!
Pozostaje tylko dodać – tegoroczny, V Memoriał Kpt. Jacka Pawluka był wspaniałym przeżyciem, obyśmy na szóstej edycji za rok spotkali się w co najmniej takim gronie!

Organizacji tegorocznego Memoriału podjął się Jakub Pawluk i Kornel Kamiński oraz Biuro ‘Błękitny Piotruś’! Sędziował nam po raz kolejny Henryk Karczewski. Serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy również Zbyszkowi Sawickiemu, właścicielowi stanicy wodnej Kietlice, za gościnę (Pan Zbyszek w tym roku także stanął na starcie!).

Wyniki V Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka – http://www.memorialjacka.pl/wyniki_2011.pdf
Więcej informacji o V Regatach – Memoriale Kpt.Jacka Pawluka (łącznie z krótkimi filmikami z wyścigów) już wkrótce na stronie: www.memorialjacka.pl
Fotorelacja z regat na stronie:
www.wodniacy.pl
oraz na stronie:
www.blog.sails.pl

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*